środa, 18 czerwca 2014

Domowe sposoby leczenia łupieżu - płukanki

Domowe sposoby leczenia łupieżu - płukanki
Istnieje mnóstwo domowych sposobów leczenia łupieżu. Nie są one już tak popularne jak kiedyś gdyż współczesna medycyna wytworzyła preparaty skuteczniejsze niż naturalne metody. Niemniej jednak w niektórych przypadkach użycie naturalnego sposobu w walce z łupieżem może przynieść korzyści. Poniżej kilka domowych sposobów, a konkretnie płukanek na pozbycie się łupieżu.

Płukanka z tymianku

Płukanka z tymianku działa na włosy w sposób łagodny, odkażający i jest dość dobrym, domowym sposobem leczenia łupieżu. Aby przygotować płukankę należy wsypać 4 czubate łyżki stołowe suchego tymianku do około 400 g wody, a następnie gotować przez 10 minut. Po odcedzeniu należy połowę przygotowanego wywaru rozprowadzić po umytych, wilgotnych włosach, wymasować głowę i nie spłukiwać. Drugą połowę wywaru należy wykorzystać w następnym dniu walki z łupieżem, w taki sam sposób jak poprzednio.

Płukanka z pokrzywy

Płukanka z pokrzywy posiada właściwości wzmacniające i regenerujące włosy. Oprócz tego ten domowy sposób leczenia zapobiega przetłuszczaniu się włosów i ich wypadaniu, działa tonizująco i przeciwzapalnie. Aby przygotować płukankę z pokrzywy należy przygotować trzy łyżki z pokruszonymi liśćmi pokrzywy a następnie zalać je 1,5l wrzątku i odstawić do wystygnięcia na 10 minut. Później należy odlać pół litra wywaru i dodać do niego soku z cytryny lub octu. W pierwszej kolejności myjemy włosy niezakwaszonym naparem, do którego dodajemy odrobinę szamponu. Po umyciu włosów płuczemy je wywarem z dodatkiem wspomnianej cytryny lub octu. Aby pozbyć się łupieżu terapię stosujemy raz na tydzień przez okres dwóch miesięcy. Ważne jest aby nie używać tego sposobu mając blond włosy !

Płukanka z skrzypu polnego, korzenia mydlnicy i łopianu

Aby wykonać taką płukankę zwalczająca łupież należy po dwie łyżki suszu z skrzypu polnego, korzenia mydlnicy i korzenia łopianu gotować przez 7 minut w litrze wody. Zioła te są dość popularne i można je spotkać na łąkach, a w ostateczności nabyć w sklepie zielarskim. Otrzymany wywar należy ponadto rozcieńczyć litrem wody i można nim płukać włosy po każdym umyciu.

Płukanka z kory wierzby, rumianku, skrzypu polnego, nagietka

Do przygotowania płukanki potrzeba po 3 łyżki suszu wspomnianych ziół. Należy je gotować przez 5 minut. następnie pozostawić do ostygnięcia i odcedzić. Tak przygotowanym wywarem można często płukać umyte i osuszone włosy.

To tylko kilka najpopularniejszych i najskuteczniejszych przykładów płukanek. Warto wiedzieć, że istnieją setki podobnych wywarów pomagających nam pozbyć się łupieżu.

Jeśli jednak domowe sposoby leczenia łupieżu nie pomagają to sprawdź, który szampon w walce z łupieżem jest najskuteczniejszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz